Gyvavedės žuvys - (3) Akvariumo parinkimas ir suderinamumas

Akvariumo parinkimas yra pirmutinis veiksmas norint užsiimti akvariumistika. Akvariumo dydis gyvavedėms žuvims nėra toks svarbu dėl jų mažo dydžio. Jeigu jūs ketinate veisti šias žuvis, ar išvesti kokią tai ypatingą švarią spalvą, teks turėti kelis ar net keliolika nedidelių akvariumų, vietoj vieno ar dviejų didelių.
45-90 litrų akvariumai yra pakankamo dydžio gyvavedėms žuvims laikyti. Mažesnėms rūšims tinka ir dar mažesni akvariumai, tačiau jokiu būdu nenusileiskite iki kraštutinumų ir nelaikykite akvariuminių žuvyčių ypač mažose talpose. Tiesiog pabandykite įsivaizduoti save jų kailyje. Žuvų tarpusavio santykiai bus geresni didesniuose akvariumuose, ypač jei ketinate laikyti agresyvesnes žuvis. Tada silpnesniems ar mažesniems bus kur pasislėpti.
Yra nerašyta taisyklė ( Akvariumo parinkimas ) - jei žuvis 3cm. ilgio, jai reikia 3ltr. vandens, jei 5cm. - 5ltr. vandens.. Tačiau ji nėra visiškai teisinga. Žuvų kiekis akvariume priklauso ne tik nuo akvariumo talpos, bet svarbiausiai - nuo jo ploto. Akvariumo parinkimas tai sudėtingas veiksmas.  Žemiau esančioje lentelėje pateiksime keletą pavyzdžių:

 Akvariumo parinkimas

Akvariumo matmenys (ilgisXplotisXaukštis)

Plotas

Tūris

Svoris

Maksimalus žuvų ilgis

45 X 25 X 25cm 1125cm² 27 ltr. 27 kg. 38 cm.
45 X 30 X 38cm 1350cm² 45 ltr. 45 kg. 45 cm.
60 X 30 X 30cm 1800cm² 54 ltr. 54 kg. 60 cm.
60 X 30 X 38cm 1800cm² 68 ltr. 68 kg. 60 cm.
60 X 38 X 45cm 2280cm² 90 ltr. 90 kg. 75 cm.
90 X 30 X 38cm 2700cm² 104ltr. 104kg. 90cm.
120 X 30 X 38cm 3600cm² 136ltr. 136kg. 120 cm.

Paimkime priešpaskutinį variantą iš lentelės. Akvariumo talpa 104 litrai, o paviršiaus plotas 2700 cm². Daliname plotą iš 30 ir gauname 90cm, kas ir yra bendras maksimalus žuvyčių ilgis. Vadinasi tokiame akvariume jūs galite laikyti 22 4cm ilgio ilgio žuvytes. Taigi, visada prieš pirkdami akvariumą, pagalvokite, kiek ir kokio dydžio žuvų norite laikyti. Paminėsime, kad perpildžius akvariumą, galima sulaukti liūdnų pasekmių, kai žuvelės suserga, o galų gale ir numiršta.
Akvariumo vieta kambaryje taip pat labai svarbus faktorius. Nestatykite akvariumo ten, kur jį gali pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai (bus problemų dėl dumblių) ar nepastovi oro temperatūra. Geriausiai surasti tokią vietą, kur akvariumas priklausys tik nuo filtro, apšvietimo ir šildytuvo. Aišku turėkite galvoje lengvą priėjimą priežiūrai.
Gyvavedės žuvys labai aktyvios, plaukioja visuose akvariumo lygiuose ir valgo tikrai daug dumblių. Nerštas taip pat dažnas reiškinys, tačiau reikia pasirūpinti smulkialapių augalų, kad mažieji turėtų kur slėptis nuo kaimynų ir netgi nuo savo tėvų. Trys iš keturių populiariausių gyvavedžių - gupijos, pecilijos ir kardonešiai - jokių problemų nekeliančios ir nereikalaujančios žuvys. Ketvirtosios, molinezijos, temperamentu labai ramios ir draugiškos, tačiau mėgsta šiek tiek sūrų vandenį ir aukštesnę temperatūrą, patartiną ne žemiau nei 25°C. Laikant šias rūšis ir sudarant sąlygas veisimuisi (smulkialapiai augalai ar patelių atskyrimas prieš nerštą), neiškils jokių problemų turėti pastovius šeimynos padidėjimus.
Jeigu ruošiatės laikyti ne tik gyvavedes žuvis, paminėsime keletą rūšių, kurios kuo puikiausiai sutaria su Poecilidae šeima. Tai būtų dryžuotosios danijos (Brachydanio rerio), dwarf danijos (Brachydanio nigrofasciatus), neonai (Paracheirodon innesi) ir kardinolai (Paracheirodon axelrodi), bronziniai korydorusai (Corydoras aeneus), lialiusai ir dėmėtieji guramiai (Colisa lialia ir Trichogaster trichopterus). Skaityti toliau … Vandens parametrai.