Mastacembelus armatus

Mastacembelus armatus
Mastacembelus armatus
Foto: http://www.aquarium365.com

Mastacembelus armatus

Šeima Mastacembelidae
Gyvenamoji vieta Azija, Sumatra, Tailandas, Šri Lanka
Dydis iki 90cm
Charakteris Taiki
Gyvenimo trukmė
Akvariumo dydis nuo 400ltr.
pH 6.5 - 7.5
dH 15 dH
Temperatūra 22 - 28°C

Mastacembelus armatus dar žinomas kaip Macrognathus armatus. Kilęs iš Indijos, Pietryčių Azijos, Sumatros, Tailando ir Šri Lankos. Gamtoje dažniausiai sutinkamas upeliuose ir upėse su smėlėtu ar žvirgždėtu dugnu, kartais - netekančiuose vandens telkiniuose. Sausuoju sezonu laikosi upėse, o potvynių metu migruoja į ramesnius vandenis.

Mastacembelus armatus įdomi žuvis, tinkanti gyventi dideliame akvariume. Užauga net iki 90cm, o per pora metų 200ltr akvariume laisvai pasiekia 45cm ilgį. Visas kūnas geltonai rudas su šviesesnėmis dėmėmis. Nugaros, uodegos ir analiniai pelekai susieina vienas su kitu, sudarydami pusmėnulį. Šios žuvys nemėgsta savo rūšies atstovų, todėl nedidelėje talpoje neverta laikyti daugiau kaip vieną. Mažesniems akvariumo kaimynams taip pat gresia pavojus nesunkiai tapti Mastacembelus armatuspietumis. Kuo didesnis bus armatus, tuo daugiau mažesnių žuvų po nakties bus dingę.

Paprastai Mastacembelus armatus tūno įsikasęs grunte arba slepiasi po uolomis ir tik naktimis bei rytais išlenda maitintis. Dėl šios priežasties dažnai iškasa augalus. Sumažinus šviesą akvariume, galima tikėtis pamatyti armatus ir dieną.

Akvariumo gruntui patariama naudoti smėlį ar smulkius, neaštriais kampais akmenukus. Kadangi Mastacembelus armatus mėgsta užsikasti - į netinkamą substratą gali susižaloti. Susižalojus žuviai, būtina atkreipti ypatingą dėmesį, kadangi Armatus ypač linkę susirgti bakterinėmis ir grybelinėmis ligoms. Akvariumas turi būti uždengtas, kadangi Mastacembelus armatus gali nesunkiai iš jo „iššliaužti“.
Priimtinas vandens kietumas 15dH, pH 6.5 - 7.5, temperatūra 22 - 28°C. Galima dėti druskos: 1 arbatinis šaukštelis ~4 litrams vandens.

Šerti Mastacembelus armatus mėsėdis. Galima šerti uodo trūklio lervomis, tiubifeksais, smulkiai vėžiagyviais, gyvu ar šaldytu maistu. Beje, įdomu pastebėti, kad šią žuvį nesunku prisipratinti ėsti iš rankos, pvz. šeriant sliekais ar uodo trūklio lervomis.

Nėra daug žinoma apie Mastacembelus armatus veisimą akvariumuose. Prieš nerštą patelė būna gerokai sustorėjus pilvo srityje. Patinai persekioja pateles, baksnodami į šonus, kol ikrai išsibarsto po gruntą. Išsiritęs mailius slepiasi tarp augalų ar sulendą i gruntą.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.aquariacentral.com
  • http://www.peteducation.com